KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15502045
nr 1550 2045
Hjördis Lindblad
(1909-1971), Sverige
Signerad, numrerad 16/25. Etsning, 16x10 cm, yttermått inklusive ram: 29x22 cm
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
Utrop:
500 kr
måndag 3 juli 2023
kl 19:41:35
Hjördis Lindblad
Läs mer om Hjördis Lindblad